PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4484}

Cebulowe pole

The Onion Field
6,4 482
oceny
6,4 10 1 482
Cebulowe pole
powrót do forum filmu Cebulowe pole

Kocham thrillery. Ten klimat, te napięcie, te filmy. „Cebulowe pole” miało być kolejnym tytułem, który miał mnie zabrać w mroczny świat ludzkiej psychiki. Ten film miał być tym, który będę pamiętał, jak nie przez całe życie, to chociaż przez miesiąc. Niestety, Harold Becker totalnie nie poradził sobie z tematem. Sam historia wydaje się być ciekawa, gdyż jest ona oparta (podobno) o dobrą lekturę. To prawda sama historia jest ciekawa, ale ukazanie jej przez reżysera, pozostawia wiele do życzenia. Zanim bohaterowie pojawią się na tytułowym polu, musimy wypić sporo kawy by nie zasnąć. Kompletnie nie potrzebne wątki, przegadane wprowadzenie nie zapowiadały wielkiego kina. Tak też się stało. Bardzo fajnie jest nakręcony sam moment podróży na cebulowe pole, ale najważniejszy moment, czyli zabójstwo jest nakręcone wręcz okropnie i niewiarygodnie. Ta ucieczka, złapanie tego, a potem tamtego, sprawa w sądzie – to nie miało tak wyglądać. Wiem, że twórcy byli ograniczeni sytuacją opisaną w książce, ale jeżeli miało to tak wyjść, a reżyser jest zadowolony z filmu, to ja zaczynam wątpić w Hollywood. Zamiast śledzić losy bohaterów, byłem zafascynowany samochodami, którymi podróżowali. Mogę nawet zaryzykować, że więcej po filmie mówiłem o tamtejszym transporcie, niż morderstwie. Finałowa rozgrywka mimo, iż leci już innym torem, to nie łączy się z resztą obrazu. Brak więzi widać również między aktorami, którzy mimo znanych nazwisk i twarzy nie radzili sobie na planie. „Cebulowe pole” jest bardzo ubogie nie tylko w kanony thrillera, ale i muzykę. Tak czy siak proste jak drut nuty mogą się podobać.
„Cebulowe pole” to kolejny nieudany thriller, który mógł stać się wielkim filmem …3/10

kAMSON

Muszę się przyznać że po oglądnięciu tego filmu miałem taki same odczucia jak Ty. Jednakże po oglądnięciu dodatków moje zdanie na jego temat diametralnie się zmieniło, zrozumiałem dlaczego został tak, a nie inaczej nakręcony. Naprawdę warto zapozna się z wypowiedziami aktorów , twórców,etc.

ocenił(a) film na 8
kAMSON

Ja nie ogladalem (jeszcze) dodatkow, a film mi sie podobal, i to bardzo,
dalem mu 8/10. Na moje nie jest to thriller tylko dramat kryminalny (a jeszcze lepiej kryminalno-psychologiczny), w dodatku, jak sam zapodales,
oparty na faktach. Jestem przekonany ze zostal nakrecony tak a nie inaczej bo tworcy tak wlasnie chcieli go nakrecic, a nie ze brak im talentu czy ze sa urodzonymi nudziarzami. Zwroc uwage ze autorem scenariusza jest autor ksiazki, na ktorej opiera sie film. Co do poczatku filmu i klopotow z przysypianiem - jeden lubi ogorki, drugi ogrodnika corki; ty zapewne wolisz kino akcji, wiec taki rozwoj akcji w dramacie (nie thrillerze) mogl cie znudzic, Ok. Bryki jak dla mnie tez fajne. Klimat - oddany doskonale: najpierw, do wydarzen na cebulowym polu, narastajaca groza, potem jakby "stan zawieszenia", bo przestepcy dostali wyrok a mimo to czas (liczony w latach) leci, a oni sa jakby na wczasach...
Co do Hollywood... fajnie ze w tym wypchanym blichtrem ponad wszelka przyzwoitosc miejscu, produkujacym pierdoly na tony, kreci sie czasem (mogliby czesciej) i takie filmy ! Howgh.

ocenił(a) film na 8
Mr_Pomeron

Poprawnie powinieneś zacytować: MÓJ OJCIEC JEST WIĘKSZY OD CIEBIE, ALE NIE AŻ TAK WYSOKI. Moim zdaniem Cebulowe Pole to film zasługujący na notę 8/10. Wielkie kino.

ocenił(a) film na 7
holstensa

czy ten film jest do dostania na DVD w Polsce?

ocenił(a) film na 8
jleszczynski

Tak. Tutaj np. można go kupić za grosze http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/263

holstensa

49.99 to są grosze?

ocenił(a) film na 8
JackHolborn

W momencie, kiedy dodawałem link cena filmu była niska. Teraz jest wysoka.

kAMSON

ten film cie przerasta. spadaj oglądac szybkich i wkur...onych nr 34.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones