PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025981}

Pamela: Historia miłosna

Pamela, a Love Story
6,4 4 593
oceny
6,4 10 1 4593
6,6 5
ocen krytyków
Pamela: Historia miłosna
powrót do forum filmu Pamela: Historia miłosna

W filmie dokumentalnym Netflixa Pamela Denise Anderson postanowiła raz jeszcze rozebrać się przed światem. Tym razem nie zrzuca ubrań a bez żadnego makijażu odsłania bolesne tematy z jej życia osobistego. Gdyby tak wziąć i podsumować dotychczasowe życie Pameli w jej wyobrażeniu to: była w większości wykorzystywana przez facetów na trzy sposoby: fizyczny, emocjonalny i finansowy. Oczywiście nie możemy przy tym kompletnie zapomnieć, że za jej karierą też stał facet - Hugh Heffner. Problem jaki leży w Pameli i który też dotyczy dzisiejszych czasów to twierdzenie, że: "wszyscy wokoło mnie są winni a ja jestem ofiarą"
Pamela dość płynnie przechodzi z tematu gwałtu w wieku 12 lat do sesji w "Playboyu" i niezwykle zaskakujące jest jej stwierdzenie, że rozbierając się po raz pierwszy dla tego magazynu odzyskała kobiecość. Pytanie czy osiągnięty sukces potrafiła odpowiednio spieniężyć i odpowiedź jest jednoznaczna: nie potrafiła. Jak przystało na dzisiejsze standardy Pamela gra ofiarę. W dokumencie nie wspomina o tym kto był jej agentem i jakie miał dokonania oraz czego od niego oczekiwała. Natomiast gotowa jest do wylewania kolejnych strumieni żalów: gaża śmieszna, pytania dziennikarzy obsceniczne i na temat tylko jej piersi. No trudno aby dziennikarz pytał gwiazdę Playboya o aktorskie plany zawodowe gdy role, których się podejmowała miały wciąż uwypuklać jej walory. Oczywiście winnym może być agent ale niekoniecznie. Z opowieści Pameli wynika dość jednoznacznie, że prowadziła wyjątkowo swobodne beztroskie życie w Hollywood skupiając się głównie na randkowaniu z popularnymi facetami. Dokument nie skupia się na tym kim chciała być, co osiągnąć w przemyśle a o tym co sobie zapisywała w pamiętniczku. Z kim była i z kim nie była. Jej dawne i obecne przemyślenia na temat życia i uczuć są na poziomie nastolatki , która naczytała się książek Paulo Coelho. Trąci to wszystko tanim sentymentalizmem, nieznośnym kiczem i w dłuższej perspektywie jest strasznie infantylne. Szczere? Bez wątpliwości. Tylko wnioski po tym dokumencie są dość jednoznaczne: Pameli przydałby się terapeuta, który pomógłby  jej pozamykać drzwi w dawnym życiu. Gdy tak opowiada o tym, że ona to najbardziej kocha Tommyego Lee (a wówczas gdy rejestrowano dokument była w małżeństwie) to przypomina zagubiona w swoich emocjach nastolatkę a nie dojrzałą kobietę z dwójką dorosłych synów.

ocenił(a) film na 9
JohnTheBrave

absolutnie się nie zgadzam z tym komentarzem Nie widziałam żadnych narzekań z jej strony Żadnych roszczeń Opowiada praktycznie o sobie Wspaniałą ciepła miła osoba

Gosia_Smykus

Wypada wnikliwiej oglądać, proste. Ja podałem konkrety a Ty ogólniki.

ocenił(a) film na 5
Gosia_Smykus

ten powierzchowny i ckliwy "dokument" to istny telewizyjny harlequin, ale żeby aż 9/10??

ocenił(a) film na 9
baxinski

Twoje prawo Ja uważam że dokument jest rewelacyjny a do tego bardzo terapeutyczny Z wielką przyjemnością oglądnęłam Świetny i bardzo piękny

Gosia_Smykus

Dokument jest bardzo słaby, bo przedstawia ją tylko i wyłącznie w samych superlatywach. Trzeba być bardzo naiwnym żeby wierzyć, że tak to faktycznie wyglądało. Dobre dokumenty to takie, które pokazują nie w czerni- bieli, tylko też różne odcienie szarości. Bo ludzie nie są czarno- biali. A ona się niestety bardzo mocno "wybieliła" w tym dokumencie. Przez cały film robi z siebie biedną, skrzywdzoną, wykorzystaną ofiarę. Rozumiem, że pokazuje swój punkt widzenia, ale chyba trochę przesadziła. Popełniała pełno błędów, tylko nie umie się do nich przyznać. Woli robić z siebie ofiarę. Mało to wiarygodne.

ocenił(a) film na 9
Brzozka1

nie zgadzam się I ciekawe że profesjonalni dziennikarze ocenili dokument podobnie jak ja Ale. to może też kwestia wrażliwości i neutralnego podejścia do bohaterki Z Waszych komentarzy wprost czuć do Niej negatywne nastawienie. Wasze prawo a moje też odbierac dokument w taki sposób.

ocenił(a) film na 4
JohnTheBrave

Po obejrzeniu filmu doszłam dokładnie do tych samych wniosków.

JohnTheBrave

Dobre podsumowanie. Strasznie naiwny i mało wiarygodny. W niektórych momentach nieco żenujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones