PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10049489}

Antracyt

Anthracite
6,0 1 917
ocen
6,0 10 1 1917
Antracyt
powrót do forum serialu Antracyt

Lektor

ocenił(a) serial na 1

Kobieta lektor dyskwalifikuje ten serial. No cóż niech sobie netflix sam ogląda

bielak1984

a to Ty czytać nie umiesz, ze oglądasz z lektorem???? Cała zaleta platform filmowych jest taka, ze sa napisy i mozna posłuchac oryginalnego języka.Nie wiedziałam, ze ktoś jeszcze dobrowolnie włącza lektora

Maribelkas

Wolne żarty kolejna silna niezależna

radko12

Silna i niezalezna bo umiem czytac? :DDD rozumiem , ze preferujesz kobiety niepiśmienne?

Maribelkas

Jakie to ma znaczenie, jeżeli zatrudniono kogoś tylko ze względu na płeć a nie umiejętności?
Nie mogłoby mnie to mniej obchodzić bo oglądam z napisami i oryginalnymi dialogami.

Fryzomaniak

Skoro oglądasz z napisami to skąd wiesz na jakiej podstawie zatrudniono panią lektor? Jesteś wróżką?

komarrek27

Wystarczy zmienić opcję na chwilę, żeby się dowiedzieć - ale mogę też być wróżką, kto wie :)

Fryzomaniak

Z pewnością, tylko w jakim celu to robić skoro się ogląda z napisami? Po to żeby móc ponarzekać w Internecie.

komarrek27

Żeby sprawdzić czy ktoś ma rację na forum - i w tym przypadku ją posiada.

Maribelkas

Wiesz co, mam np. taką pracę, że mogę sobie podczas pracy ogladać jakis film, ale nie za bardzo mogę skupiać się na napisach. Masz jakiś pomysł?

ocenił(a) serial na 7
tarika68

Tak, angielski dubbing polecam

ocenił(a) serial na 5
Maribelkas

Albo ja nie umiem tego ustawić, albo faktycznie jest to skopane, ale w Netflix nie można np. zmienić ani wielkości, ani koloru tekstu. W przypadku tego serialu napisy są białe i często są tak ustawione, że nie da się ich przeczytać, bo zlewają się z tłem. Nie mam problemów z francuskim, ale lubię mieć włączone napisy, bo czasem wpadnie ciekawy zwrot, albo po prostu aktorzy mówią bardzo szybko.

Adam1Kluska

To sobie włącz efekt cienia w Wyglądzie napisów. I wtedy nawet białe na białym jest widoczne.

ocenił(a) serial na 5
mycart

Znalezienie tej opcji, to jest jakaś paranoja. Netflix ma się czego uczyć od HBO i Prime.

bielak1984

Oceniasz na 1, bo czytac nie umiesz? Przez takich debili oceny na Filmweb sa bez sensu.

oxnvnuho

O matko jedyna. Ale z siebie zrobił durnia z tą jedynką za lektora.

ocenił(a) serial na 1
oxnvnuho

Umiem czytać. Jak chce poczytać to mam kartę do biblioteki. Oceny na filmweb i tak są bez sensu bo tu kazdy oczekuje na oskara.

bielak1984

Wtórny analfabetyzm nie polega na nieumiejętności czytania, lecz na nieumiejętności korzystania z tego.

oxnvnuho

100/100

bielak1984

O matko, kretyn. xD

bielak1984

Naucz się czytać idioto.

Jarooo

ja oglądam tylko z lektorem bo po co mam czytać

dorotavectra

właśnie.

dorotavectra

Dla przyjemności.

dorotavectra

Żeby nie zagłuszać głosu aktorów. Ale ponoć jest plaga wtórnego analfabetyzmu wśród ludzi, więc może po prostu należysz do tej grupy, która nie do końca rozumie, co czyta.

mycart

analfabetą może jesteś Ty ,ja nikogo nie obrażam a tylko stwierdzam fakt że nie oglądam filmów bez lektora no chyba że nie ma polskiego lektora i nie ma tu znaczenia czy coś kogoś zagłusza,mam na to wyj......e , nie jestem maniaczką filmów gdzie muszę słuchać głosów aktorów czy wyszukiwać detali itp. itd., zresztą film i tak jest denny , dla młodzieży może i coś interesującego ale nie dla mnie,starszej pani

ocenił(a) serial na 1
Jarooo

Też naucz się czytać bo już takie półgłówki wyżej napisały takie wysrywy jak ty

bielak1984

Ciebie dyskwalifikuje oglądanie z lektorem jak jakieś zwierzę xD

819216384

Człowiek to jest zwierzę.

bielak1984

Kwestia przyzwyczajenia. Histeria niewskazana.

bielak1984

Co ma lektorka,z tym wspólnego ,serial jest” 2 D”Że jeszcze mam cierpliwość do drugiego odcinka,nie rozumiem.

ocenił(a) serial na 6
bielak1984

Bez przesady, tragedii nie ma.

ocenił(a) serial na 7
bielak1984

Dyskryminacja płci. Niesłusznie zaniżona ocena, bo lektor nie odpowiada, śmiechu warte. Tu się ocenia film a nie lektora

A_1

Zgadzam się ocenia się film, ale przez lektora film jako widowisko ( sposób przekazania emocji) może zyskać lub stracić. Tutaj niestety traci

ocenił(a) serial na 6
piltom

Przekazywanie emocji nie jest zadaniem lektora. Wręcz przeciwnie - jeśli lektor próbuje oddać emocje, zaburza odbiór filmu i jest kiepski w swojej pracy. Lektor ma wyłącznie umożliwić zrozumienie dialogów i znikać w tle. Tu się to udało.

Sol89

Lektor kompletnie nie przenoszący emocji, to dopiero było by słabe. Beznamiętny głos bez względu czy to scena akcji czy wyciskająca łzy. Nie twierdzę że ma być na pierwszym planie, ale bez namiętny też nie. W innych krajach nie ma czegoś takiego jak lektor tylko filmy są z dubbingiem i to ma większy sens.

ocenił(a) serial na 6
piltom

Dubbing moim zdaniem sprawdza się wyłącznie w animacjach, w filmach aktorskich bardzo przeszkadza w odbiorze. W przeciwieństwie do lektora, który nie zagłusza oryginalnej ścieżki dźwiękowej i jest bardzo wygodnym rozwiązaniem kiedy ogląda się filmy w tle, przy okazji robienia czegoś innego. A jego beznamiętność sprawia, że emocje z oryginalnej ścieżki lepiej wybrzmiewają. Lektor ma jedynie czytać tłumaczenie, to nie aktor.

Sol89

Czyli każdy z nas zostanie przy swoim zdaniu i to jest fajne że w ogóle je mamy i się nie pogryźliśmy :). Ale tak jak nie każdy ma głos radiowca i nie nadaje się do radia, tak nie każdy głos da się słuchać jako lektor w filmie. Niestety kobiece głosy lektora w produkcjach Netflixa obniżają ich poziom i nie jest to tylko moje męskie zdanie. Moja żona i mama mają podobne

ocenił(a) serial na 6
piltom

A może po prostu za bardzo się zapętliliście na zwracaniu przesadnej uwagi na lektora ;) Mi kobiecy lektor przeszkadzał przez kilka odcinków w pierwszym serialu, w którym się z takim rozwiązaniem zetknęłam, teraz często nawet już nie rejestruję, czy lektorem w danej produkcji był mężczyzna czy kobieta, bo po prostu znikają od razu w tle.

Sol89

To Tobie zazdroszczę ja przywyknąć nie mogę, ale nadmienię jeszcze raz że lektor nie wpływa na wystawianą przeze mnie ocenę, a Antracyt na pewno obejrzę do końca ;)

bielak1984

Analfabeta się znalazł co jeszcze kobiety szykanuje

ocenił(a) serial na 8
bielak1984

Ale Ty tak na serio? Czemu przez lektora oceniasz na 1..? To jakbyś ocenił książkę negatywnie bo nie pasuje Ci okładka. A treść masz głęboko w poważaniu. Bądź poważny, wiek zobowiązuje. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
bielak1984

Szczerze to obejrzałem całość, ale musiałam włączyć jeszcze raz żeby sprawdzić

bielak1984

Mi to w ogóle nie przeszkadza, jestem z pokolenia gdzie wszystkie dokumenty o zwierzętach lektorowała Krystyna Czubówna, najpiękniejszy głos na świecie. Mogli by ją wykorzystywać do lektorowania dzisiejszych seriali. A skreślanie serialu przez damskiego lektora to mało inteligenyne

brokus111

Nie porównuj wybitnej Krystyny Czubówny do tego czegoś z netflixa, popieram w pełni autora wątku, czasami nie mam ochoty się skupiać na napisach i wolę lektora a ten niestety skreśla ten serial i wiele innych produkcji netflixa w którym to coś jest lektorem...

pianyrolnik

To coś jest kobietą która pracuje sobie jako lektor, buraku

ocenił(a) serial na 6
brokus111

Nawet nie zwróciłam uwagi, że była lektorka, dopiero teraz jak weszłam na fw po skończeniu serialu i widzę, że kilka tematów to wielkie żale na lektora. Może czas się wreszcie pogodzić z tym, że kobiety pracują w tym zawodzie i pewnie w coraz większej ilości filmów i seriali będą podkładać głosy.

bielak1984

Kto k...wa ogląda z lektorem ?! Przecież to traci się duszę filmu czy serialu.

bielak1984

To nie oglądaj z lektorem. Wtórnym analfabetą jesteś, że nie włączasz napisów? Ponoć to jakaś plaga XXI wieku.

mycart

a Ty znowu od analfabetów, chcesz to czytaj i daj spokój innym,kto chce to czyta a kto chce to może oglądać nawet bez głosu i xxx Ci do tego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones