Stamtąd (2022)
Stamtąd: Sezon 2 Stamtąd sezon 2, odcinek 7
odcinek Stamtąd (2022)

Trzewia bestii

Belly of the Beast 46m
6,8 407
ocen
6,8 10 1 407
Stamtąd
powrót do forum s2e7

Jak w tytule, twórcy wrzucili w serial taką ilość tajemnic i absurdów, że nie ma tu szans na logiczne wyjaśnienie. Dostaniemy zapewne banał w stylu zbiorowej halucynacji, jakiegoś eksperymentu ewentualnie obcy albo oni wszyscy zginęli bądź są w stanie śmierci klinicznej. Pierwszy sezon był świetny, ale już wtedy miałam wątpliwości, jakie rozwiązanie zaserwują nam twórcy, teraz widać, że twórcy nie mają za bardzo pomysłu i próbują rozwlec serial jak najbardziej się da :/ szkoda, bo spada moja ocena tego serialu po tym co do tej pory zobaczyłam w 2 sezonie.

karolinakoralina

Ludzie są rozszarpywani na strzępy przez ludo-kanibali szczerzących się dosłownie od początku serialu xD tu nigdy nie było możliwości na "logiczne" wytłumaczenie.

karolinakoralina

Pootwierają pierdyliard wątków i cudów, jak w LOST, a potem skończą jak Lost...jeb, czyściec (czy coś takiego) i tyle będzie z tego serialu. Ja nie wiem, żeby nie było konkretnej ekipy do fajnego (sensownego) mystery series, takiego z prawdziwego zdarzenia - z konkretną ilością sezonów i ustalonym finałem.

Petroxo

Serial jeszcze trwa ale znawcy już wiedzą że nie do uratowania. A jak jesteś takim znawcą zakończenia to po cholerę oglądasz tego typu produkcje?

Max_Payne_2

Gdyż takowy kaprys akurat posiadam.

Petroxo

Przecież w Lostach nie było takiego zakończenia, widzę że nie ogarnąłeś o czym był ten serial. A swoją drogą większość wątków była wyjaśniona + w drugim sezonie już wiedzieli jakie będzie zakończenie.

Petroxo

Wg mnie ludo kanibale to wierzchołek gory lodowej, któryy niczym marchewka wabi widzów. Natomiast reszta wątków to wszystko to co skrywa się pod górą. Z pewnością jakoś się łączy. Wątek Wiktora zdaje się być motorem na fabułę. Wie najwięcej więc zrobili z niego austyka, żeby za dużo nie zdradził. Jego teorie I doświadczenia są spotęgowane i serwowane widzom jako kolejny budzący grozę motyw. Przynajmniej mam taką nadzieję, a wyjaśnienie z całą pewnością nie może być racjonalne. Myślę, że Stephen King by Wam jasno objaśnił dlaczego

ocenił(a) serial na 7
Magdaa87

Chciałaś napisać akustyka?;)

Maciej_203

To zazwyczaj idzie w parze.

ocenił(a) serial na 9
karolinakoralina

Serial jest świetny. Właśnie czegoś takiego brakowało. Proste i logiczne wyjaśnienia uczyniłyby z niego banalny i niewymagający horror klasy B. Jeśli ktoś nie potrafi docenić kunsztu twórców to przecież może obejrzeć setki innych filmów/seriali, które niczym się nie wyróżniają.

ocenił(a) serial na 7
Soy3r

On był świetny na początku, teraz zjazd po równi pochyłej.

ocenił(a) serial na 9
Maciej_203

tak z ciekawości, jaki serial Twoim zdaniem nie ma równi pochyłej?

ocenił(a) serial na 7
dimian

Mało jest takich, skończonych w odpowiednim momencie. Myślę że rodzina Soprano, the Wire, to tak na szybko. Ale rzeczywiście nie ma ich wiele.

dimian

Six feet under, Deadwood

ocenił(a) serial na 4
karolinakoralina

Pierwszy sezon miał konstrukcję nieśpiesznie rozkręcającej się historii z motywem odsłaniania przygotowanych przez scenarzystów kart, zakładania haczyków na głodnych wrażeń widzów.

Obejrzałem do końca i mówię sobie - podobne do Losta. Ok lubiłem, więc daję szansę, zobaczymy co wymyślą dalej, choćby z głupiej ciekawości ;)

Drugi sezon okazał się zwyczajnym skamem, festiwalem wodzenia za nos naiwnych baranków. Domek z kart, który zaczął się sypać już po pierwszych odcinkach.

Nie jestem pewien jak dotrwałem do 10 odcinka. Może jestem masochistą, ale nie aż takim, żeby podjąć się nowego wyzwania przy 3 sezonie - finito.

ocenił(a) serial na 7
karolinakoralina

Jeśli w 3 sezonie będą oskarżać Tabithę o zamordowanie swojej rodziny, to…. wiadomo już o co chodzi.

ocenił(a) serial na 7
karolinakoralina

Zakładam że będzie jak w Lost na koniec okaże się że wszyscy byli martwi

Baal

Chyba źle zrozumiałeś zakończenie. Owszem w ostatnim odcinku w ostatniej scenie byli martwi, ale wszystko z sezonów 1-5 się wydarzyło.

wookie___

To z 6 sezonu też, ale oprócz tego wątku tak jakby alternatywnej rzeczywistości.

ocenił(a) serial na 8
karolinakoralina

dobrze się ogląda, nie płacz

ocenił(a) serial na 9
trukomholek

to jest jej indywidualna opinia, ten komentarz "nie płacz" jest nie na miejscu, grzeczniej następnym razem

ocenił(a) serial na 8
dimian

milcz knurze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones